Køb billetter

SKANDERBORG HÅNDBOLD

– hele kommunens FYRTÅRN!

«« »»

Ny guld-sponsor i Skanderborg Håndbold

Webredaktør, udgivet d. 25. oktober, 2021

Vi er utroligt glade for at kunne offentliggøre FamilieTestamente ApS som ny guld-sponsor i Skanderborg Håndbold.

“Vi har valgt at støtte netop Skanderborg Håndbold, fordi vi som virksomhed deler mange af de værdier, som Skanderborg Håndbold afspejler; fællesskab, tryghed for familier og fokus på fremtiden”, siger Thomas Funch fra FamilieTestamente og fortsætter: ”Det er vigtigt at skabe en sikker fremtid for ens familie – og med en fremtidsfuldmagt og et testamente kan man bevare kontrollen over sit liv og sikre sig selv og sin familie i tilfælde af alvorlig sygdom eller dødsfald”

Ud over sponsoratet til Skanderborg Håndbolds Ligakvinder, bliver FamilieTestamente også FordelsPartner i klubben, fortæller Thomas Funch: “Vi giver i den kommende sæson medlemmer, familier og frivillige i og omkring Skanderborg Håndbold en særlig rabat på bl.a. fremtidsfuldmagter, og donerer samtidigt et matchende beløb i støtte til ungdomsarbejdet i klubben.”.

Vi glæder os fra klubbens side rigtig meget til samarbejdet med FamilieTestamente ApS, og vil i den kommende tid fortælle lidt mere om de muligheder, som klubbens medlemmer, frivillige og deres familier vil have for at få gode rabatter og samtidigt støtte klubbens ungdomsarbejde.

Website Security Test